1. detsembril 2018 toimus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis järjekordne Tallinna koolide haridustöötajate võrkpalliturniir. Meie kooli esindusvõistkond (Kerli Metsis, Monica Vainola, Karoliina Tõnisson, Esper Kaar, Mairo Tänav (Tänak), Ravo Vaga) saavutas 5. koha. Õnnitlused meie võistkonnale!

29. novembril 2018 toimus meie kooli traditsiooniline võõrkeelte päev.

Kolmel kontserdil esitasid õpilased kokku üle 30 etteaste inglise, vene, jaapani ja saksa keeles. Esitati laule, luuletusi, ettekandeid ja näitemänge. Järjest enam luuakse keeltepäeva jaoks videosid ja lühifilme. Oli palju huumorit, aga ka uusi teadmisi. Nagu kontserdi sissejuhatuses öeldi, on võõrkeelte päev tore vorm ühendamaks õppmist ja lõbu.

Täname kõiki keeleõpetajaid, kes ürituse õnnestumisse panustasid!

2.-3. novembrini toimus Tartus Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu 25. tegevusaasta konverents, kus tunnustati kõikide Eesti piirkondade tublimaid kehalise kasvatuse õpetajaid spordisõbraliku õpetaja tiitliga. Meie koolist sai tunnustuse osaliseks kehalise kasvatuse õpetaja Ravo Vaga, kelle eesmärk õpetajana on panna kõik õpilased liikuma ja enda tervist hoidma. Ravo Vaga on projekti „Sport kooli“ ning EOK Spordinädala, „Eesti liigub“ ja Euroopa Koolispordipäeva koolipoolne koordinaator.

2. oktoobril 2018 külastas meie kooli Jaapani suursaadik Eestis pr Yoko Yanagisawa, et anda üle Jaapani Välisministeeriumi tänukiri Tallinna Järveotsa Gümnaasiumile jaapani keele õppe ning sõprussuhete edendamise eest. Oleme tänulikud meile osaks saanud suure au eest!

Soovite, et suudaksite keskenduda ja oma tähelepanu teadlikumalt juhtida? Soovite toime tulla ülekoormuse ja stressirohkete olukordadega? Üks võimalus abi saamiseks on teha tähelepanu ja meelerahu harjutusi, mis arendavad keskendumis- ja enesejuhtimisoskust.

Meie kool osaleb septembrist novembrini 10-nädalases Vaikuseminutite noorteprogrammis ja mõju- uuringus. Uuringu eesmärk on välja selgitada Vaikuseminutite harjutuste mõju põhikooli viimase kooliastme õpilastele. Programmi juhivad Haridus- ja Teadusministeeriumi toel Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool ja OÜ Psience. Programmi sihtrühm on 8. ja 9. klasside noored, keda juhendavad eelnevalt koolitatud õpetajad.