Tallinna Haridusamet kuulutab välja kaheksa uut konkurssi õpilastele, haridustöötajatele ja -asutustele, et tänada ja tunnustada neid tehtu eest ning tuua teistele eeskujuks. Konkursside sarja „Tallinn tänab ja tunnustab“ raames on avatud järgmised taotlusvoorud.

16. aprillini saab esitada kandidaate konkurssidele "Tegus õpilane 2018"; "Noor kultuuritegija 2018", "Tegus sporditegelane 2018", "Tegus õpilasesindus 2018", "Noor õpetaja 2018"; "Koostööprojekt 2018". 17. aprillini oodatakse taotlusi konkursile "Haridusuuendus 2018". 2. maini võetakse vastu "Tervise tegu 2018" taotlusi. Ootame rohket osavõttu, sest tublisid tegijaid meil jagub. Kuidas kandideerida ja kuhu taotlus esitada, vaata haridussündmuste kalendrist (aprill, mai): https://www.tallinn.ee/est/haridus/Tallinna-Haridusameti-sundmuste-kalender

15. märtsil 2018 toimus meie koolis inglise keelne viktoriin OUR CAPITAL TALLINN Tallinna koolide 9ndate klasside õpilastele. Juba seitsmendat korda toimunud viktoriin oli tänavu mõistagi pühendatud Eesti Vabariigi 100ndale sünnipäevale ja kandis pealkirja Tallinn – Capital of a 100-year-old State. Traditsiooniliselt lasub viktoriini läbiviimise kohustus TJG 9ndate klasside õpilastel, kes ülesandega edukalt toime tulid – kiidusõnu hea korralduse eest jagasid nii võistlejad kui kaasasolnud õpetajad.

Viktoriinil osales 16 võistkonda ja tublimateks osutusid: Tallinna Kuristiku Gümnaasium (13 punkti 15st võimalikust) ning Tallinna Nõmme Gümnaasium ja Tallinna Prantsuse Lütseum (mõlemal 11 punkti).

Õnnitleme võitjaid ja täname kõiki osalejaid!

Hea põhikooli lõpetaja! Tule meile õppima!

Meie gümnaasiumis on põnevad õppesuunad:

  • jaapani keel
  • inglise keel
  • reaal-meedia

Meie gümnasistid on nutikad ja aktiivsed.

Meie õpetajad on loomingulised ja toetavad.

Ootame Sind sisseastumiskatsetele 21. märtsil 2018 kell 14.00.

Võta kaasa 9. klassi klassitunnistuse koopia ja isikut tõendav dokument.

Lisainfo: TJG õpilaste vastuvõtu tingimused ja kord

17.-18. märtsil 2018 toimusid vibulaskmises EV100 Eesti sisemeistrivõistlused Viljandis.

Meie kooli 5.a klassi õpilane Kaur Mägi tuli oma vanuseklassis (tidetid poisid) ja vibuklassis (vaistuvibu) Eesti sisemeistriks tulemusega 534 silma. Kauri treener Tallinna Vibukoolis on Katrin Virula.

Lisainfo: http://www.vibuliit.ee/uus/

Emakeelepäeval, 14. märtsil said kõikide klasside neljaliikmelised tiimid panna end proovile eesti keele teadmistes. Aulas toimus vahvate ja nutikate noorte seltsis neli erinevat vooru. Tulemused olid üsnagi võrdväärsed, nii et mõni üksik punkt otsustas tulemuse:

1.-2. klassid - I koht 2.c, II koht 2.b ja III koht 2.a klass
3.-4. klassid - I koht 4.c, II koht 4.a ja III koht 3.b klass
5.-7. klassid - I koht 7b, II koht 6.c ja III koht 6.a klass
8.-12. klassid - I koht 11.a, II koht 8.b ja III koht 10.a klass

Aitäh kõikidele tublidele emakeeletundjatele!