„Minu klassijuhataja teab värve minu minevikust, näeb neid olevikus ja aimab tulevikust. Iga päev astub ta minu juurde ja ütleb: „Kui ilusad värvid sa oma pildile valisid!“  Joel-Matis (7b). 

Helen Paasmäe on Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi kunstiõpetaja ning 7b klassijuhataja.  

Helen on lapsesõbralik, arvestab nendega kui isiksusega ja suhtleb nendega vastavalt eale, see on kujundanud klassis usalduslikud suhted ja kasvatanud sõbraliku õpilaspere. Kuidas? „Tema juurde on kerge minna!“ kinnitavad nii õpilased kui lastevanemad. Ta on hooliv ja abivalmis. „Ta räägib sinuga, ta on alati väga lahe ja kui on mingi probleem, siis ta aitab, ja ta on kõige parem õpetaja!“ kirjutab Carola. „Ta on väga tore, lahke ning piisavalt range, et klassis kaos ei tuleks,“ lisab kooliõde Paula Marie. 

Kolleegid hindavad Heleni loovust, innovaatilisust ja pädevust uuenduste rakendamises ning tema avatust ja koostöövalmidust oma ideede jagamisel. 

Helen on selline õpetaja, kelle moodi kolleegid soovivad olla ja kelle pärast lapsed tahavad õpetajaks saada. 

„Helenis on parim, mis Õpetajale antud: ta astub õigel hetkel sammu tagasi, kui särab ja õitseb laps, ning toetab-juhatab ja aitab leida üles jõu, kui laps abi vajab,“ 7b lapsevanem Ly. 

Novembrikuus pälvis „Kuu klassijuhataja“ tiitli klassiõpetaja Ly Hollas, kes on klassijuhataja 1.b ja 3.b klassile.

Õpetaja Ly`d iseloomustavad humoorikus, hoolivus ja vastutustundlikkus. Tema motoks on „Läbi raskuste tähtede poole!“. Ta ise on küll väga tagasihoidlik oma saavutusi välja tooma, kuid teda märkavad nii õpilased, lapsevanemad kui kolleegid. Õpilaste sõnul on klassijuhataja „tore, õiglane, sõbralik, hea suhtleja, oskab huvitavalt ainet esitada, hoolib, teeb kõik selgeks ja tal ka hea huumorimeel“. Kui on raske, siis õpetaja Ly sõbralikud ja naljakad ütlused aitavad alati.

Lapsevanemate iseloomustustest loeme, et õpetaja Ly on väga vastutustundlik, laste individuaalsusest hooliv ja nendega arvestav, lapsed väga armastavad oma õpetajat ja saavad temalt vajalikku tuge, ta on avatud, asjalik, leiab alati lahendusi, laste suhtes parajalt nõudlik, nagu “teine emme“.

2020/2021. õppeaasta on Tallinnas kuulutatud klassijuhataja teema-aastaks, et tõsta senisest rohkem esile klassijuhataja ametit ning väärtustada tema rolli iga õppija arengu toetajana.

 
Novembrikuus selgitati välja Harjumaa Tervisetegu ja Tervisetegija.
Meie kooliprojekt “Liikumisminutid” valiti nominendiks Terviseteona ning õpetajad Liis-Grete Arro ja Raina Kaus Tervisetegijatena. 
 
Oleme rõõmsad ja väga uhked nende saavutuste üle!
 
Tänasest stardib TJG jõuluvaheaja BINGO! Võimalusel prindi BINGO välja ning hakka tegema ristikesi, kui ülesanne sooritatud. Loomulikult võiks eesmärk olla täismäng!
 
Saada enda BINGO-mängust või tegevustest pildid meilile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 11. jaanuariks 2021! Kõigi osalejate vahel loositakse toredaid kingitusi! 

Vabariigi valitsus kiitis heaks uued üle-eestilised piirangud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks alates 14. detsembrist. Vastavalt sellele on kuni 31. detsembrini 2020  üldhariduskoolide õppehooned õppetööks suletud.

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis toimub õppetöö ajavahemikul 14.-21. detsembrini järgnevalt:

  • 1.-8. klasside õpilaste koolipäevad on sisustatud loovate tegevustega kodus
  • 9. klassi õpilased jätkavad digilõimingu projektiga “Hingamistarkus"
  • Gümnaasiumiklassid jätkavad plaanitud distantsõppega

1.-8. klassi loovad tegevused toimuvad teemapäevadena. Täpsem info edastatakse eKoolis ja kooli kodulehel. 

22. detsembril toimub klassijuhatajatund veebis.

Soovi korral on lapsevanemal võimalik tellida ühekordne toidupakk arvestusega 7 õppepäeva. Toidupaki soovist palun anda teada siin hiljemalt esmaspäeval, 14. detsembril kell 13.00. Toidupakk väljastatakse lapsevanemale reedel, 18. detsembril ajavahemikus kl 14.00-15.00 sisehoovis, söökla välisukse juures.