Reedel, 12. jaanuaril 2018 külastas Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi Eestis visiidil viibinud Jaapani peaministri abikaasa pr Akie Abe. Kohtumisel osales ka Eesti peaministri abikaasa pr Karin Ratas. Kooli direktor andis ülevaate meie kooli ajaloost ja tänapäevast ning tutvustas põgusalt ka kogu Eesti haridussüsteemi. Külalised nautisid õpilaste etteasteid ning vestlusringis jaapani õppesuuna õpilastega arutati edasisi koostegemisi ja õppimisvõimalusi. Kohtumine oli meile suureks tunnustuseks ja auks. Õpilased said võimaluse õpitut, st jaapani keelt kasutada ja kinkida külalistele natuke oma kultuuri laulu, tantsu ja rahvarõivaste kaudu.

Järveotsa Gümnaasiumis on õpitud jaapani keelt ja kultuuri alates 1993. aastast. Gümnaasiumiõpilased on ennast täiendanud Jaapani koolides ja ülikoolides ning mitmedki vilistlased on jätkanud haridusteed Jaapanis. Lisaks on juba mitu aastat korraldatud koolis Jaapani kultuuri päevi. Meie kool on võõrustanud mitmeid kordi Jaapani koolide õpetajaid ja õpilasi ning selle aasta kevadel on ees ootamas järjekordne kohtumine Jaapani koolilastega. See kõik on teoks saanud tänu Jaapani Suursaatkonnale Eestis.

12. jaanuaril 2018 korraldasid 1.b klassijuhataja Heldi Oese ja 1.c klassijuhataja Jaana Skvortsova ühise aabitsapeo. Esmalt toimus viktoriin "Kes on parim aabitsatundja?", mille võitsid 1.b klassist Laura Rändvee ja Raimond Metsar ning 1.c klassist Hanna-Liisi Laes, Trevor Mattias Tamm ja Rahel Mirell Vichmann.

Meenutati, kes on aabitsa autor, illustraator ja peategelased ning tutvuti erinevate aabitsatega. Elevust tekitas aabitsa õpetussõnade kokkupanek ja tähtedest sõnade koostamine. Õpilased laulsid erinevaid tähestikulaule ja kandsid ette kirjaniku lemmikloo "Onu Heino kommiisu".

Mida öelda 1. klassi õpilasele hüvastijätul aabitsaga? On suur rõõm, kui saad ise lugemisega hakkama! See on imeline tunne, kui tähed ja sõnad muutuvad lugedes juttudeks, millele saad kaasa elada!

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub kõiki Eestimaa lapsi valima oma lemmikkirjanikku ja raamatukunstnikku. Kuni 16-aastasi lapsi oodatakse hääletama raamatukogudes või elektrooniliselt aadressil http://www.elk.ee/?page_id=9081.

13. jaanuaril 2018 toimus Vene Kultuurikeskuses vabariiklik vene keele ainevõistlus 7.-8. klasside õpilastele. Üritus oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

7.b klassi õpilane Joosep Gurnik saavutas võistlusel 9. koha ja 8.a klassi õpilane Martin Veližanin 2. koha.

Õpilasi juhendasid õpetajad Silvia Velts ja Marina Anfinogenova.

Meie kooli 11. klassi õpilastel oli suurepärane võimalus osaleda „Koolinoorte esmaabiõppe“ pilootprojektis. Tallinna Kiirabi töötajad tutvustasid noortele mooduli „Elupäästev esmaabi“ käigus täiskasvanute ja laste elustamisvõtteid, tegevusi teadvuse kaotuse korral, eluohtlike verejooksude peatamise võtteid ja kuidas kutsuda abi. Teooriat oli võimalus kinnistada praktiliste harjutustega. Õppepäeva lõpus oli huvilistel võimalus tutvuda Tallinna Kiirabi igapäevatööga, teha tutvust kiirabiauto sisustusega ja külastada huvitavat muuseumi.

Kolmapäeval, 20. detsembril toimus meie koolis juba teist korda loodusainete päev 4. klassidele. Sellel õppeaastal oli läbivaks teemaks vesi. 4. klasside õpilastele valmistasid loodusainete õpetajad ette 5 erinevat töötuba, kus õpilased said uurida vee omadusi, teostada mõõtmisi, mõista vee tähtsust looduses ja inimese elus.

Loodusainete päeva eesmärgiks on tekitada õpilastes huvi loodusainete vastu. Selle aasta töötoad olid: veeringe ja vesi inimeses, laavalambi valmistamine, mensuuri abil vee ruumala määramine, vee kaalumine ning mulksuv matemaatika.

Sel aastal osales loodusainete päeval 75 õpilast, kellele päev väga meeldis. Tagasiside lehtedele kirjutasid õpilased: päev oli lahe, saime palju uusi teadmisi, saime teha koostööd.