Sel aastal toimus Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi 35. juubeli nädalal esimest korda vilistlaste initsiatiivil ellu kutsutud karjääripäev.

7. novembril toimunud karjääripäev oli mõeldud 8.‒12. klassi õpilastele eesmärgiga tutvustada erinevaid erialasid ja ameteid; näidata, et TJG vilistlane on tegus, mitmekülgne ja edasipüüdlik; julgustada õpilasi küsima ja kaasa rääkima ning luua kontakte kooli ja vilistlaste vahel.

Esmaspäev, 6. november – viktoriin teemal „Meie“ 
Teisipäev, 7. november – tunde annavad meie kooli vilistlased
Kolmapäev, 8. november – stiilipäev „1982“
Neljapäev, 9. november – kontsertetendused aulas
Reede, 10. november – lõimitud aktiivõppetunnid

Laupäev, 11. november – vilistlaste päev

31. oktoobril 2017 toimus Nõo Reaalgümnaasiumis vabariikliku keemiavõistluse "Kolb" lõppvoor, kus osalesid ka Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi tublid 9.a klassi õpilased: Beatrice D`AngeloLiis KlimovMari-Liis Mets. Kahest eelvoorust edasi pääsenud neiud ei jäänud ka lõppvoorus hätta. Õpilased pidid praktilises töös määrama tundmatuid aineid ning seejärel näitama oma teadmisi viktoriinivoorus. Lõpptulemuseks suurepärane 5. koht.
 
Tulemused leiad siit:
 
Õpilasi juhendas keemiaõpetaja Karoliina Tõnisson

9.-12. klassi õpilastele mõeldud Eesti Mudel-Euroopa Parlamendi sessioon toimus 29. septembrist 2. oktoobrini. Üldkogu veedeti esmaspäeval Riigikogu istungite saalis. Mudel Euroopa Parlament (MEP) on Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng, mida korraldatakse kõigis praegustes ja tulevastes Euroopa Liidu liikmesriikides. Ürituse korraldajad valmistavad ette Euroopa Parlamendi simulatsiooni päevakorra, hõlmates Euroopa Parlamendis ja/või oma riigis hetkel aktuaalseid küsimusi ja probleeme. Töö toimub komisjonides. Enne tegeliku töö toimumist komisjonides viiakse läbi team-building tegevused, et komisjoni liikmed tutvuksid üksteisega. Iga komisjon võtab vastu resolutsiooni, mis viimasel päeval peaassambleel ettekandmisele ja põhjendamisele ning kaitsmisele tuleb. Toimub hääletamine resolutsiooni vastuvõtmise kohta.

14. oktoobril 2017 toimus Tallinna 53. Keskkoolis Tallinna XVIII keemiaviktoriin. Meie kooli esindasid tublid 9.a klassi õpilased Liis Klimov, Mari-Liis Mets ja Renno-Renek Rattasepp, kes saavutasid tihedas kokurentsis 12. koha.

Vaata lisainfot: opetajatemaja.ee/koolidel/keemia-viktoriin

19. oktoobril 2017 toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinna koolide 4. klasside õpilaste ettelugemise päev "Kõik on kõige targemad". Kokku osales Tallinna erinevatest koolidest 22 õpilast.
4.c klassist osales Miia Herja, kes võitis žürii eriauhinna. Juhendaja oli Birgit Puumets.