Tallinna Haridusameti kuu klassijuhataja konkursil märgiti jaanuarikuus ära 11. klassi juhataja Ann Aruvee, kes on oma õpilaste silmis toetav, südamlik ja sõbralik. Ta hoolib VÄGA oma õpilaste käekäigust, on alati abivalmis, peab oluliseks noorte vaimset tervist ning aitab murede korral leida lahendusi. Anni jaoks on oluline klassikollektiivi liitmine ning selleks organiseerib ta erinevaid klassiüritusi. „Ta on suurepärane eeskuju, õpetades meile nii pingutuse tähtsust kui ka selle nautimise rõõmu,“ on öelnud üks tema klassi õpilane.

Meie kooli andekas viisik - Hans-Kaarel Laes (11a), Helis Mosona (11a), Sven Erik Kaer (11a), Armin Aariste (11a) ja Robin Markus Kalf (12a) - võttis osa isamaalise luule esitamise videokonkursist "Eestimaa ilu hoieldes" ja saavutas III koha. Esitamiseks valiti Carl Eduard Malmi  "Isamaa", video pani kokku Hans-Kaarel.

Oleme teie üle uhked!

5. märtsil kell 17.00 toimub iga-aastane Jaapani õhtu. Üritust viivad läbi Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi jaapani keele suuna õpilased ja nende sensei Hiroyuki Sonobe. COVID-19 tõttu on üritus otseülekandena TJG YouTube kanalilt.

Laupäeval, 13. veebruaril kell 12-18 toimub Eesti õpilasfirmade virtuaallaat platvormil jalaat.worksup.com. Tule soeta põnevaid kingitusi sõbrapäevaks ja räägi noorte ettevõtjatega nende "laadaboksis" videokõne kaudu!

Uuri, kes laadal osalevad: opilasfirma.ee/laat2021

Eesti Mälu Instituut koostöös Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumiga korraldasid kirjandivõistluse gümnaasiumiõpilastele teemal “Kui sa hukkad ühe elu, sa purustad terve maailma. Kui sa päästad ühe elu, sa päästad terve maailma” (Talmud). 

Parimate tööde väljakuulutamine toimus 27. jaanuaril 2021. Auhinnatud tööde seas olid ka meie kooli õpilase Helen Mitti (11. klass) kirjand. Ära märkimist leidis ka Kady-Viktoria Kuldma (10. klass) töö. 

Eestis tähistatakse rahvusvahelist holokaustipäeva 2003. aastast. Auschwitzi koonduslaagri vabastamise 76. aastapäevaga seonduvaid sündmusi korraldab Haridus- ja Teadusministeerium koos Eesti Juudi Kogukonna, Holokausti Mälestamise Rahvusvahelise Ühenduse Eesti delegatsiooni ning Eesti Mälu Instituudiga. 

Lõppenud aastal kuulutas Tallinna Haridusamet välja konkursi "Tallinna aasta spordisõbralik õpetaja 2020", mille eesmärk on tunnustada Tallinna üldhariduskoolide õpetajate tööd õpilaste kehalise ja vaimse arengu toetamisel.

Lisaks kolmele tiitli pälvinule tõstis hindamiskomisjon spordisõbraliku õpetaja kandidaatide seas esile ka meie kooli õpetaja Raina Kausi, kes leiab iga lapse juures just selle lähenemisnurga, mis tekitab liikumisrõõmu ja paneb sportima. Tema tunnid on alati põnevad ja meeleolukad: traditsioonilised spordialad on põimitud mänguliste ülesannetega ning tunnis on täielik keskendumine, sest kellelgi pole kunagi igav. Eelmisel õppeaastal algatas ta koolis Liikumisminutite projekti, mis tänu tema entusiasmile kogus kiiresti populaarsust ning pani õpilasi ja õpetajaid rohkem ja teadlikumalt liikuma. Õpetaja Raina on ka Liikuma Kutsuva Kooli projekti eestvedaja Järveotsa Gümnaasiumis.