Sel aastal jätkub „Avasta ja imesta“ projekt, mis on suunatud 7. ja 8. klasside õpilastele. Kolme kooli (Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi ja Haabersti Vene Gümnaasiumi) ühisprojekt suunab õpilasi arendama uurimuslikke oskusi ja loovmõtlemist ning populariseerib loodus- ja täppisteadusi lõimitud aineõppe kaudu.

Õpilased peavad lahendama loodusteadusliku sisuga probleeme, kasutades teadmisi keemiast, füüsikast, matemaatikast, geograafiast, bioloogiast ja robootikast. Projekti käigus on võimalik arendada keeleoskust ja ettevõtlikkust.

Eesti Koolispordi Liidu korraldatud 3x3 korvpalliturniiril 4.-5. klassi poiste arvestuses võitis meie kooli esindus pronksmedalid. Alagrupp läbiti täiseduga. Ainus kaotus tuli vastu võtta poolfinaalis, kus kõige napimalt, alles lisaajal tuli tunnistada Reaalkooli paremust. Kolmanda koha mängus võeti jälle võit ja tasuks medalid.

Edukasse meeskonda kuulusid: Sander Martin Sallaste, Remy Solodovoi ja Rasmus Jaeski. Poisse juhendas õpetaja Ravo Vaga.

Kolmapäeval, 26. septembril 2018 sai avalöögi Haabersti koolide õpetajate vaheline kümnevõistlus, kus septembrist kuni juunini võetakse iga kuu mõõtu erineval spordialal. Esimene ala oli jalgpall, mida sügistormi tõttu mängiti staadioni asemel võimlas. Lisaks meie oma kooli 6-liikmelisele tiimile olid vahvas sportlikus meeleolus külla tulnud Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi ja Õismäe Vene Lütseumi esindused. Avakohtumine oli väga meeleolukas ja tore, nii et siirad tänusõnad külalisvõistkondadele! Tasavägise heitluse võitis Järveotsa Gümnaasiumi tiim!

Euroopa spordinädala raames külastas meie kooli EOK Spordinädal 2018 patroon Ott Kiivikas. Euroopa meister ja mitmekordne rahvusvaheliste võistluste medalist rääkis gümnasistidele eneseusust ja -motiveerimisest. Tuues arvukaid näiteid oma edukast sportlakarjäärist, julgustas ta noori kõrgeid eesmärke seadma ja nende nimel pingutama.

19. septembril 2018 külastas 11.a klassi karjääriõpetuse tundi meie kooli vilistlane Eduard Starobogatov, kes töötab IT valdkonnas Quality Assurance insenerina ehk tarkvara testijana. Eduard rääkis, kuidas ta jõudis selle elukutse valikuni gümnaasiumi lõpus, ning miks ta selle valikuga rahul on. Õpilased said küsida küsimusi ja proovida ise leida mõnelt kodulehelt "BUG-e". Samuti sai teada, kuidas toimub tarkvara testimise automatiseerimine.

Täname vilistlast!

Spordipäev on neljapäeval, 27. septembril. See toimub traditsioonilise liikumisnädala raames (24. sept - 30. sept).

5.-12. klass osaleb ülelinnalisel õpilaste orienteerumispäeval. Täpsem info klassijuhatajatelt.

1.-2. klass tuleb kooli 9.00 ja 3.-4. klass kell 11.00. Toimuvad teatevõistlused ja sportlikud mängud õues. 

Ootame eelkooli õpilasi ja lapsevanemaid esimesele kohtumisele, mis toimub esmaspäeval, 1. oktoobril 2018 kell 17.00 Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis.

Õppetöö toimub esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 17.00 - 18.30. Eelkooli õpetajad on Marje Liedemann ja Tatjana Rosenfeld.

Meie motoks on KOOLIÕM EELKOOLIST

Kohtumiseni!

12.a klassi õpilasel Carmen Marianne Teär`il oli eelmisel õppeaastal suurepärane võimalus teha uurimistööd Ida-Tallinna Keskhaigla uurimisgrupis. Töö juhendaja oli dr Karin Laas, kes on ITK reumatoloog, ja retsensendiks teadusosakonna juht dr Marika Tammaru. Samuti andis suure panuse töösse Tuberkuloosiregistri juhataja Piret Viiklepp. Carmen Marianne koolipoolne juhendaja oli Mari Uudelt.

Uurimisgrupi toel valmis uurimistöö pealkirjaga „Muutused reumatoidartriidi patsientide tuberkuloosi haigestumise sageduses pärast bioloogilise ravi kasutuselevõttu; bioloogilist ravi saavate tuberkuloosi haigestunud patsientide iseloomustus“. Uurimistöö tulemustel põhinev posterettekanne on võetud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsi kavasse 11. oktoobril 2018.