Planeedi suurimal robootikafestivalil Robotex toimus esmakordselt "CyberSecurity meets Robotex" võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide kübertalentide meeskondadele.

Meie koolist osales sellel võistlusel kaks esindust. Võistkond koosseisus Vadim Jurusov (11.a klass), Allen Kristjan Päll (11.a klass), Liisi Valdvee (8.c klass) ja Karoliina Villand (10.a klass) võitis 7.-12. klassi kategoorias I koha. Auhinnaks saadi telekommunikatsiooniettevõtte Telia Eesti külastus.

Teine võistkond koosseisus Pipa Anniste (11.a klass), Edvin Ess (11.a klass), Carl Eric Pehme (12.a klass) ja Katriin Schasmin (12.a klass) võistles 10.-12. klasside kategoorias, olles tippudel pidevalt kannul. Õpilasi juhendasid infotehnoloog Helle Kiviselg ja matemaatikaõpetaja Esper Kaar.

Õnnitlused meie õpilastele! Oleme uhked teie üle!

"CyberSecurity meets Robotex" võistlusel osales 27 üldharidus- ja kutsekoolide küberkaitse talentide meeskonda, kes varem sarnastel kübervõistlustel osalenud ei ole. Küberturvalisuse teadlikkuse uuringu KüberPähkel koolivoorus osales 52 kooli, kelle seast pandi võistlusele kokku 24 meeskonda ja lisaks 3 meeskonda kutsekoolidest. Võistlus toimus "Capture The Flag" (CTF) stiilis ehk gruppides tuli kahe tunni jooksul lahendada 33 ülesannet.

1. detsembril 2018 toimus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis järjekordne Tallinna koolide haridustöötajate võrkpalliturniir. Meie kooli esindusvõistkond (Kerli Metsis, Monica Vainola, Karoliina Tõnisson, Esper Kaar, Mairo Tänav (Tänak), Ravo Vaga) saavutas 5. koha. Õnnitlused meie võistkonnale!

29. novembril 2018 toimus meie kooli traditsiooniline võõrkeelte päev.

Kolmel kontserdil esitasid õpilased kokku üle 30 etteaste inglise, vene, jaapani ja saksa keeles. Esitati laule, luuletusi, ettekandeid ja näitemänge. Järjest enam luuakse keeltepäeva jaoks videosid ja lühifilme. Oli palju huumorit, aga ka uusi teadmisi. Nagu kontserdi sissejuhatuses öeldi, on võõrkeelte päev tore vorm ühendamaks õppmist ja lõbu.

Täname kõiki keeleõpetajaid, kes ürituse õnnestumisse panustasid!

2.-3. novembrini toimus Tartus Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu 25. tegevusaasta konverents, kus tunnustati kõikide Eesti piirkondade tublimaid kehalise kasvatuse õpetajaid spordisõbraliku õpetaja tiitliga. Meie koolist sai tunnustuse osaliseks kehalise kasvatuse õpetaja Ravo Vaga, kelle eesmärk õpetajana on panna kõik õpilased liikuma ja enda tervist hoidma. Ravo Vaga on projekti „Sport kooli“ ning EOK Spordinädala, „Eesti liigub“ ja Euroopa Koolispordipäeva koolipoolne koordinaator.

2. oktoobril 2018 külastas meie kooli Jaapani suursaadik Eestis pr Yoko Yanagisawa, et anda üle Jaapani Välisministeeriumi tänukiri Tallinna Järveotsa Gümnaasiumile jaapani keele õppe ning sõprussuhete edendamise eest. Oleme tänulikud meile osaks saanud suure au eest!

Soovite, et suudaksite keskenduda ja oma tähelepanu teadlikumalt juhtida? Soovite toime tulla ülekoormuse ja stressirohkete olukordadega? Üks võimalus abi saamiseks on teha tähelepanu ja meelerahu harjutusi, mis arendavad keskendumis- ja enesejuhtimisoskust.

Meie kool osaleb septembrist novembrini 10-nädalases Vaikuseminutite noorteprogrammis ja mõju- uuringus. Uuringu eesmärk on välja selgitada Vaikuseminutite harjutuste mõju põhikooli viimase kooliastme õpilastele. Programmi juhivad Haridus- ja Teadusministeeriumi toel Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool ja OÜ Psience. Programmi sihtrühm on 8. ja 9. klasside noored, keda juhendavad eelnevalt koolitatud õpetajad.

Sel aastal jätkub „Avasta ja imesta“ projekt, mis on suunatud 7. ja 8. klasside õpilastele. Kolme kooli (Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi ja Haabersti Vene Gümnaasiumi) ühisprojekt suunab õpilasi arendama uurimuslikke oskusi ja loovmõtlemist ning populariseerib loodus- ja täppisteadusi lõimitud aineõppe kaudu.

Õpilased peavad lahendama loodusteadusliku sisuga probleeme, kasutades teadmisi keemiast, füüsikast, matemaatikast, geograafiast, bioloogiast ja robootikast. Projekti käigus on võimalik arendada keeleoskust ja ettevõtlikkust.

Eesti Koolispordi Liidu korraldatud 3x3 korvpalliturniiril 4.-5. klassi poiste arvestuses võitis meie kooli esindus pronksmedalid. Alagrupp läbiti täiseduga. Ainus kaotus tuli vastu võtta poolfinaalis, kus kõige napimalt, alles lisaajal tuli tunnistada Reaalkooli paremust. Kolmanda koha mängus võeti jälle võit ja tasuks medalid.

Edukasse meeskonda kuulusid: Sander Martin Sallaste, Remy Solodovoi ja Rasmus Jaeski. Poisse juhendas õpetaja Ravo Vaga.